Pravidlá písania

Go down

Pravidlá písania

Post by Admin on Sun Dec 11, 2016 5:00 am

Úvod
Uznávam, že táto časť pravidiel je jednoduchá a zároveň sakra dôležitá, takže budeme len radi, ak sa ju pokusíte dodržiavať. Forma postovania textových RPG je viac-menej všade rovnaká, s menšími zmenami. Keďže sa táto hra odohráva priamo na fóru, budeme využívať BB kódy, ktoré môže vidieť v lište nad príspevkom. Písanie za svoju postavu má len zopár pravidiel, ktoré zjednodušujú ostatným čitateľom chápanie daného príspevku, zmýšľania a konania postavy.:

1)Nezáleží na to či píšete z prvej alebo tretej osoby, avšak snažte sa písať v danom poste iba jednou, aby ste nesplietli ostatných hráčov.
2)Snažte sa písať gramaticky správne, čísla písať písanou formou a vyvarovať internetových skratiek (príklad: Lol, ok, OMFG, GTFO,...)
3) Hru začíname menom postavy, keďže sa nemusí vždy zhodovať s menom účtu. Mená vždy podčiarkneme (BB kód Podčiarknuté U) a dáme do Centru (Druhé v druhej kolónke zhora)
4) Hovorové slová, je jedno či už monológ alebo dialóg, dávame do boldu ( prvé naľavo hore B) a do úvodzoviek ( " ).
5) Myšlienky dávame do kurzívy a píšeme z pohladu prvej osoby (I vedľa B, naľavo hore)

Názorná krátka ukážka, ktorá nemá nič spoločné s dejom:


Ranaris

Nikdy netúžil po tom, aby bol zvolený.
To predsa nemôžu, pomyslel si, Nie som na to pripravený. Ale nech boli jeho protesty akékoľvek, nič nemohlo zmeniť ich názor. Verili v neho, uctievali ho, bol ich bohom i pánom.
"Prečo ja?" , spýtal sa bezmocne. "Nikdy som Vám neublížil" No oni neposlúchali, len spievali svoje rituálne piesne.


Záver

Verím že vám týchto pár viet osvetlilo základy a pre tých skúsenejších hráčov snáď osvetlilo formát písania na tejto stránke. A teraz hor sa do tých dôležitejších, siahodlhších príspevkov.
avatar
Admin
Admin

Posts : 93
Join date : 2016-12-06
Age : 23

View user profile http://red-storm.slovakforum.net

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum