Alars

Go down

Alars

Post by Admin on Sun Dec 11, 2016 3:28 am


Alars

Iné názvy;

Althar, Modrí Barbari, Khatsi(žoldnieri in. Eld), Atesi, Rhun’dea (nasledovníci Rhunov)  


Kultúra:


Alars sú prevažne známi svojou kultúrov založenou na boji a krvi, túžiaci len po zlate, no nie všetko je také ako sa zdá. Iné žoldnierske kumpánie sú zložené poväčšine z vyvrhelov spoločnosti, každého kto je schopný do ruky vziať palcát alebo ťažké kladivo.
Alars sa do tejto spoločnosti narodí, žije ňou, umiera pre ňu. Ich žold nepatrí jedincovi, je to spoločný majetok, ktorým kupujú dobytok a veci, ktoré nedokážu sami vyrobiť. Nepoznajú pojem vlastníctvo, čo často spôsobuje urýchlené popravy jedincov, ktorí si bez starostí zoberú pivo, postel či ženu, ktorá im je po vôli.
Ich život patrí klanu, rodine a zachovaniu ich spôsobu života. Medzi neznalými sa verí, že ich krv sa stala modrou kvôli prežívaniu za ochranou bohov, no v skutočnosti je to bojové pomalovanie, ktorého zložka je stále nejasná a získať ju môže len ten, ktorí si zaslúži česť bojovať bok po boku so svojimi druhmi za prežitie ich národa.
City sú pre nich verejné, niečo, čo sa nesmie pokladať za tabu, čo vyplýva z generácii života v boji. Smrť môže prísť ktorýkoľvek deň, čakanie na správnu chvíľu sa stáva často osudným.
Okrem výnimočných situácii, neradi komunikujú s cudzincami a už vôbec ich nepúšťajú k svojim rodinnám. Ich ochranárstvo detí je priam rovnako legendárne ako ich modrá krv. O vyriešenie kontraktov sa prevažne stará Vladyk, vodca klanu na povrchu, ale aj ten sa zodpovedá rade starších šamanov, známych ako Rhun, aspekti štyroch bohov(viz viera).


Najznámejšie legendy a príbehy sú:
Mágia beštie, Legenda o poslednom kráľovi, Wendský žold;
Historia:

Z dávnej historie prvého a druhého veku
 Smútku sa o samotnýchAlarov zachovalo málo okrem ústnych podaní, ktoré sú viac ako skutočnou historiou len zbierkou báji a povestí. Prvá zachovaná zmienka o tomto obávanom národe pochádza od Vaethiských kronikárov ako o “Atesi num Tytha Ikonthea” - barbaroch žijúcich za hranicou Hmly.  Predpokladá sa že toto pomenovanie patrilo práve Alars a ďalším deviatim klanom, ktoré neskôr splynuli v jedno, súčastne známi ako Arshea.
Ak veríme príbehom o týchto desiatich klanoch, v dávnych dobách putovania počas príchodu ľudí do nášho sveta zišli z cesty a boli prekliati večným blúdením prázdnotou. Toto tvrdenie potvrdzujú aj kroniky Arsheanov o takzvanom “stratenom klane”, hoc rozdiel medzi príchodom týchto dvoch etník je viac ako tristo cyklov.
Ďalšie zmienky už pochádzajú z obdobia pred pol tisícročím, keď na východných pláňach prichádzajú zmienky o bojovníkoch odetých v kožách s modrou krvou. Od tých čias sa národ neustále presúva, hoc nezmyselné boje opustil, keď prvý a posledný král Wendov získal ich služby v boji proti expancii Entského impéria.
V súčastnosti, tak ako od tých čias sa stali známym ako “Národ žoldnierov”, čo sa stalo ich hlavným exportom. Cestujú za vojnou spolu s dobytkom, starcami a detmi, kde je nemožné si ich najať inak ako celok.


“Jeden národ, jeden život, jeden kontrakt”Viera:


Ako je dobre známe, viera Alarov nemá žiaden príbeh o stvorení sveta, hoc všeobecne uznávajú počiatok spísaný v Knihe Prvorodených, nezaujíma ich to.  Svet minulosti má pramálo spoločného s tým, čo sa odohrá potom.
Ako väčšina nomádskych rás, Alarovia uznávajú svoje ascendované božstvá, no okrem jediného prípadu sa nejedná o ich predkov či významých smrteľníkov. Sú to zvieraci bohovia, možno dokonca starší ako tí ľudský, ešte z čias, keď človek bol sám takmer zvieraťom. Najuznávanejšími sú Kall, Mumn, Kataral a jediný boh ľudského pôvodu, Daedem, boh vykúpenia. Mytológia tvrdí, že v časoch keď bol klan stratený v ríši, kde priestor, hmota a samotný čas sú nestále, sa Vreal Vladyk tých dní, titul, ktorého nositeľ sa menil každým nájazdom príšer Hmly, sa postavil Uthalake, Stvoreniu tisícoch jazykov a padol najušlachtilejším činom tých čias. Sám sa nechal stráviť v útrobách tvora, ktoré nepoznalo iný pocit než hlad. Oči, jazyk, celé telo sa začalo rozpúštať, ostal m len hmat. Hmat a bolesť. No našiel to. Srdce Uthalak a vytrhol ho, čím navždy zničil monštrum. Hovorí sa, že samotní Satheri nemohli vyniesť jeho dušu do sveta stratených, pretože srdce nedokázalo prestať byť. A tak, bytím srdca stvorenia z okraju sveta a telo človeka bez strachu stvorilo niečo nové. Ten, kto kedysi bol Vreal, sa stal Daedem, boh Alars.


Spoločná minulosť s:


W3Schools   W3Schools
avatar
Admin
Admin

Posts : 93
Join date : 2016-12-06
Age : 23

View user profile http://red-storm.slovakforum.net

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum